Opera Software

Sorun giderme

İçerik

İndirme sorunları

İndirme bağlantısı çalışmıyor
Lütfen servis sağlayıcınızla görüşün ve WAP servisinin etkin olduğundan emin olun.
Telefon modeli doğru tespit edilemedi
Eğer telefon modeliniz doğru tespit edilemediyse, muhtemelen çok yeni veya desteklenmeyen bir cihazdır. Yine de Opera Mini'yi indirmeyi deneyebilirsiniz. Yüksek ve düşük hafıza sürümleri mevcuttur ve telefonunuza uygun sürümü indirmeniz gerekmektedir. Hangi sürümü kullanmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi için lütfen desteklenen telefon modelleri listemize göz atın.

Kurulum sorunları

Kurulum sırasında yetersiz hafıza uyarısı alıyorum
Eğer Opera Mini kurulumu sırasında yetersiz hafıza uyarısı alıyorsanız, düşük hafıza sürümünü kurmayı deneyebilir veya hafızada biraz yer açabilirsiniz. Diğer uygulamaları kapatmayı veya telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Hafızada yer açmak için diğer uygulamaları kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

Başlangıç sorunları

Başlangıçta göçüyor
Eğer Opera Mini'nin yüksek hafıza sürümünü kurduysanız, düşük hafıza sürümünü kurmayı deneyin veya hafızada biraz yer açın. Diğer uygulamaları kapatın veya telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse, lütfen bir hata bildirimi yapın.
Telefonda Opera Mini uygulamasını bulamıyorum
Opera Mini'yi kurduğunuzda, uygulama telefonun menüsünde uygun yere eklenecektir. Bazkı telefonlarda Opera Mini "Oyunlar" bölümünde olabilir. Bazı telefonlar, Opera Mini gibi uygulamaları kullanmak için ek bir uygulama kullanaibilir (PocketPC'deki MIDlet Yönetici gibi).

Bağlantı sorunları

Internet'e bağlanamıyorum
Telefonunuzun sinyal aldığına emin olun. Eğer yapılandırılmış bir Internet bağlantınız yoksa bir tane yapılandırın . Daha fazla bilgi için kurulum bilgilerine göz atın. Bazı telefonlarda Opera Mini'ye Internet erişimi için izin vermeniz gerekebilir. Çevrim için sayfaları açmaya çalıştığınızda Opera Mini'yi otomatik olarak bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
Opera Mini ağ bağlantısı hakkında soru soruyor
Opera Mini'yi ilk başlattığınızda, Internet bağlantınızın yapılandırıldığından emin olmak için bir soru sorar. Eğer yapılandırmada sorun yoksa ve telefonunuz sinyal alıyorsa bu mesajı görmezden gelebilirsiniz. Eğer hâla soru soruyorsa servis sağlayıcınıza başvurun.
Opera Mini bir bağlantıyı etkinleştirirken ağ bağlantısının kesildiğini söylüyor
Bu genelde geçici sinyal kaybından kaynaklanır. Telefonunuzun sinyal aldığından emin olun. Bazı telefonlarda, Opera Mini'yi kullanırken telefonunuzun WAP tarayıcısının çalışmadığından emin olmanız gerekebilir..