Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Rychlý přístup

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Úvodem

Funkce Rychlého přístupu umožní po otevření nového listu okamžitou návštěvu Vašich oblíbených webových stránek. Pokaždé když otevřete nový prázdný list, objeví se mřížka s devíti náhledy (3x3), kde každý náhled reprezentuje jednu webovou adresu. Požadovanou stránku navštívíte klepnutím na její náhled či použitím klávesové zkratky Ctrl + [1-9].

Chcete-li uložit webovou adresu jako záznam Rychlého přístupu, otevřete nový list a klepněte na jednu z devíti pozic. Otevře se dialog, který Vám mimo jiné nabídne výběr z často navštěvovaných stránek a právě otevřených stránek: Můžete si vybrat některou z nabízených stránek nebo ručně zadat novou webovou adresu. Adresu lze rovněž přetáhnout ze záložek, panelů či dalších umístění, kde jsou webové adresy zobrazeny.

Nežádoucí záznamy lze smazat klepnutím na křížek v pravém horním rohu náhledu. Přetažením náhledů v rámci mřížky můžete měnit pozice záznamů. Přetáhnete-li náhled na již obsazenou pozici, záznamy si vymění pozice. Přetáhnete-li adresu z jiného umístění (mimo Rychlý přístup) na již obsazenou pozici, původní záznam bude přepsán.

Tip: Pomocí služby Opera Link lze synchronizovat záznamy Rychlého přístupu na všech Vašich počítačích a přenosných zařízeních.