Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Skiny

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Skinem rozumíme skupinu grafických prvků (např. tlačítek a ikon) a instrukcí, sloužících ke změně vzhledu Opery. K získání jiných než předinstalovaných skinů či ke správě již nainstalovaných skinů použijte volbu Nástroje > Přizpůsobení vzhledu... > Skin.

Získání nového skinu

Chcete-li získat nový skin, použijte přepínač "Získat další skiny". Ze zobrazeného seznamu dostupných skinů vyberte náhledový obrázek skinu, který se Vám líbí a potvrďte jeho stažení klepnutím na "DOWNLOAD".

Opera po dokončení stahování nový skin automaticky zobrazí, takže vidíte výsledek dříve, než budete dotázáni, chcete-li daný skin uložit a použít. Pokud odmítnete, Opera stáhnutý skin ihned smaže z Vašeho počítače.

Správa skinů

Veškeré nainstalované skiny jsou dostupné z dialogu "Přizpůsobení vzhledu". Při použití volby "Zobrazit instalované skiny" se lze mezi dostupnými skiny přepínat, případně můžete nežádoucí skiny smazat.

Na již vybraný skin lze navíc použít některé z barevných schémat a vybrat si optimální velikost ikon použitých pro tlačítka.