Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Základní údaje

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Spouštění Opery a domovská stránka

První volba dialogu umožňuje vybrat, co Opera při spuštění otevře. Opera může otevírat při svém spouštění webové stránky, na nichž jste Vaše poslední brouzdání Internetem zakončili, přímo načíst dříve uloženou relaci nebo Vaši domovskou stránku. Chcete-li mít možnost výběru při každém spuštění Opery, nastavte volbu "Zobrazit úvodní dialog".

Přednastavenou domovskou stránku můžete změnit na Vámi vybranou buď zadáním její adresy do pole Domovská stránka v Nastavení na kartě Základní údaje nebo otevřením požadované stránky a klepnutím na tlačítko "Použít stávající".

Vyskakovací okna

Opera se pokouší rozlišovat mezi vyskakovacími okny vyžádanými uživatelem (například pro přihlašování se k některé webové službě) od vyskakovacích oken otevíraných stránkami proti vůli uživatele (například reklamy).

Uživateli je ponechána možnost výběru mezi blokováním všech vyskakovacích oken, povolením otevírání všech vyskakovacích oken a povolením otevírání vyskakovacích oken na pozadí za otevřenými listy. Nezapomeňte, že zacházení s vyskakovacími okny pro konkrétní místo můžete nastavit v místních nastaveních.

Jazyk

Vyberte si jazyk, který chcete používat v uživatelském rozhraní Opery a k prohlížení webových stránek. Upozorňujeme, že Opera nemusí být nutně k dispozici ve všech jazycích uvedených v seznamu. Rovněž tak většina webů nemusí nabízet Vaši jazykovou verzi svého obsahu. Vyberete-li ze seznamu jazyk, ve kterém Opera není k dispozici, zůstane rozhraní prohlížeče ve výchozím jazyce (americké angličtině), zatímco weby nabízející svůj obsah i ve Vámi vybraném jazyce Vám samozřejmě tuto jazykovou verzi nabídnou.

Pokud jste si stáhli samostatný jazykový soubor pro Operu, který nebyl součástí instalátoru, použijte u výběru jazyka tlačítko "Podrobnosti..." a nastavte ručně cestu ke staženému souboru.