Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Blokování obsahu

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Blokování obsahu je účinný způsob potlačení zobrazování nežádoucího obsahu webové stránky či webového místa.

Můžete zablokovat veškerý obsah sdílející společnou souborovou cestu na serveru nebo jen jednotlivé soubory, případně použít kombinaci obou těchto možností.

Postup při blokování

 1. Klepnutím pravým tlačítkem myši vyvolejte na stránce, ze které chcete část obsahu blokovat, kontextové menu a z něj vyberte volbu "Blokovat obsah...". V horní části stránky se objeví lišta blokovaného obsahu.
 2. Klepnutím vyberte obrázky či prvky zobrazované zásuvnými moduly, které by měla Opera zablokovat. Ve výchozím nastavení bude zablokováno vše, co sdílí serverovou cestu s prvkem, na který jste klepnuli. To například znamená, že budou zablokovány všechny obrázky ze stejné složky, v níž se nachází obrázek, na který jste klepnuli. Chcete-li zablokovat z dané adresy jen některé konkrétní prvky, vyberte je klepnutím myší při současně stisknuté klávese Shift.
 3. Výběr blokovaného obsahu ukončete klepnutím na tlačítko "Hotovo" na liště blokovaného obsahu.

Editace a odblokování

Po zjištění, že jste použili funkci blokování obsahu nesprávně a zablokovali jste i obsah, který chcete zobrazovat, vyvolejte znovu lištu blokovaného obsahu a klepnutím na blokovaný prvek jej odblokujte. Můžete využít také tlačítko "Podrobnosti...", které Vám umožní upravit seznam blokovaného obsahu.

V seznamu blokovaného obsahu můžete vybrané cesty smazat či upřesnit a vyhnout se tím blokování ve větším rozsahu než je žádoucí.