Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Prohlížení

Nastavení > Pokročilé volby > Prohlížení

Upřesněte, jak má Opera nakládat s webovými stránkami.

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Načítání stránek

U volby "Načítání stránek" vyberte, v jakém časovém intervalu chcete vykreslovat načítané stránky.

Ikony stránek

Stránky mohou obsahovat definici malého obrázku - ikony, která stránku reprezentuje. Opera zobrazuje tyto ikony v adresovém řádku, v záložkách, na osobní liště atd.

Standardně bývá ikona definována ve zdrojovém kódu stránky pomocí příkazu link rel="shortcut icon", některé servery však dosahují stejného výsledku umístěním souboru pojmenovaném favicon.ico do své kořenové složky bez toho, že by na něj směřoval odkaz z některého dokumentu.

Při výchozím nastavení Opera zobrazuje oba typy ikon. Změnou v Nastavení však máte možnost zakázat zobrazování všech ikon nebo zobrazovat jen vložené ikony, na které vede z načteného dokumentu korektní odkaz.

Rolování

Rolovací posuvník je normálně umístěn na pravém okraji obrazovky a najdete na něm indikátor aktuální pozice Vámi zobrazené části dokumentu vzhledem k celkové délce dokumentu. Dokumentem lze zarolovat buď klepnutím na šipky umístěné na koncích posuvníku nebo změnou pozice indikátoru jeho přetažením myší. Nepřejete-li si zobrazovat posuvníky, volbu "Zobrazovat posuvníky" odznačte.

Chcete-li, aby Opera při rolování kolečkem myši či směrovými klávesami skočila přímo na místo dokumentu kam jste zarolovali, tedy nepoužila plynulý posun po dokumentu, odznačte volbu "Plynulý posun při rolování".

Velikost stránky a bublinová nápověda

Zcela nahoře u každého aplikačního okna Opery naleznete pruh s titulkem, který zobrazuje jméno aktivní webové stránky spolu s označením prohlížeče - Opera [číslo verze].

Označením volby "Zobrazit v titulku velikost stránky" přibyde údaj o velikosti před jméno aktivní webové stránky a označení prohlížeče — tato funkce může být užitečná například tehdy, vytváříte-li webové stránky a chcete-li si ověřit, jak bude Vaše dílo vypadat v zobrazení určitých rozměrů.

Najedete-li myší na některý prvek webových stránek, Opera zobrazí bublinovou nápovědu s informacemi vztahujícími se k vybranému prvku. Pokud si tyto informace nepřejete zobrazovat, odznačte volbu "Zobrazovat bublinovou nápovědu".

Označením volby "Potvrzovat ukončení Opery" můžete předejít nežádoucímu náhodnému ukončení aplikace.

Menu Okna

Označením volby "Zobrazit v hlavním menu položku Okna" zpřístupníte v menu volby pro změnu velikosti, pro změnu uspořádání a pro uzavření listů a oken.