Opera Software
 1. Lišty
 2. Menu
 3. Panely
 4. Rychlý přístup
 5. Záložky
 6. Pomůcky
 7. Poznámky
 8. Synchronizační služba Opera Link
 9. Blokování obsahu
 10. Ochrana proti podvodným webům
 11. BitTorrent
 12. Zobrazovací módy
 13. Vývojářské nástroje
 14. Nastavení
 15. Pokročilé volby
 16. Skiny
 17. Nápověda Opery: Práce s klávesnicí
 18. Práce s myší
 19. Hlasový modul
 20. Pošta a diskuze
 21. Novinky
 22. Chat
 23. Dialogy
 24. Zálohování souborů Opery

Nastavení

Mezi snímky prezentace se přepínejte klávesami Page Down a Page Up

Dialog nastavení Opery obsahuje velké množství voleb; nejběžnější z nich naleznete na kartách Základní údaje, Osobní údaje, Vyhledávání a Webové stránky.

Dialog nastavení vyvoláte volbou Nástroje > Nastavení... nebo použitím klávesové zkratky Ctrl+F12.

Pokročilé volby

Na kartě Pokročilé volby dialogu nastavení můžete provést podrobnější nastavení pro používání listů, nakládání s cookies, dále pro připojení, použitá písma aj.

Rychlá nastavení

Pro okamžitou změnu zobrazovaného obsahu, povolení/zákaz vyskakovacích oken či nastavení parametrů připojení použijte F12, čímž zobrazíte menu Rychlá nastavení. Zde provedené změny ovlivní zobrazení Vašeho aktivního listu i všechny další listy otevřené po změně nastavení.

Místní nastavení

Někdy může vyvstat potřeba trvalé změny nastavení pro jednotlivý web. Pokud například víte, že Váš oblíbený web používá vyskakovací okna, umožní Vám místní nastavení Opery povolit otevírání všech vyskakovacích oken právě jen z tohoto webu. Rovněž můžete povolit konkrétním důvěryhodným webům používat technologie, jejichž paušální povolení by mohlo být naopak nežádoucí.

Místní nastavení jsou nejsnáze dostupná přes kontextové menu vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši na navštívené stránce a následným výběrem volby "Upravit místní nastavení...". V dialogu místních nastavení lze definovat nakládání s vyskakovacími okny, s cookies, zobrazovaný obsah a parametry připojení daného místa.

Poznámka: Místní nastavení mají přednost před Rychlými nastaveními, což znamená, že změny provedené v Rychlých nastaveních nemohou přepsat dříve definované místní nastavení.