Pomoc Opery

Identyfikacja przeglądarki

Czasem, gdy witryna nie jest wyświetlana prawidłowo w Operze, lub gdy widzisz komunikat mówiący, że używasz nieobsługiwanej przeglądarki, możesz rozwiązać problem zmieniając sposób przedstawiania się Opery.

Podczas nawiązywania połączenia ze stroną WWW, przeglądarka wysyła informacje umożliwiające jej identyfikację. Zawartość niektórych stron WWW jest dopasowana do określonych przeglądarek. Ponieważ przeglądarki są wciąż rozwijane, założenia autora strony mogą nie przynieść zamierzonego przez niego efektu.

Aby zmienić identyfikację przeglądarki, kliknij stronę prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz „Preferencje dla witryny”. Przejdź na kartę „Sieć” i wybierz jedną z opcji przedstawiania się jako inna przeglądarka. W niektórych sytuacjach może być konieczne wybranie opcji maskowania się jako inna przeglądarka. Naciśnij F5, aby odświeżyć stronę.

Uwaga: „Przedstawiaj się” oznacza, że Opera będzie się przedstawiać jako inna przeglądarka, ale nadal będzie informować, że jest Operą. „Maskuj się” całkowicie ukrywa tożsamość Opery. Opcje maskowania są potrzebne nieczęsto, jednak czasem mogą umożliwić przeglądanie źle zaprojektowanych lub nieprawidłowo działających witryn.

W menu dostępne jest polecenie ułatwiające zgłaszanie problemów z określonymi witrynami. Wysyła ono do firmy Opera Software: URL witryny, informacje o Twoim sprzęcie oraz wybrane podstawowe ustawienia systemu. Zgłaszane w ten sposób problemy analizujemy i sprawdzamy, czy można je w jakiś sposób obejść. Przejdź do Pomoc > Zgłoś problem z witryną.

Problemy z Javą

Niektóre banki online stosują aplety Java do bezpiecznego logowania. Jeśli nie masz zainstalowanej obsługi Javy lub jeśli Java nie działa prawidłowo, logowanie do takiego banku może nie działać.

Podobne tematy

Zobacz też: Open the web oraz Opera for web designers.