Pomoc Opery

Czcionki

Zmiana czcionki

Aby określić czcionki wyświetlane na różnych elementach przeglądarki oraz na stronach WWW, przejdź do Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Czcionki, wybierz element z listy i kliknij „Wybierz”.

Uwaga: aby Twoje ustawienia czcionek były wykorzystywane do wyświetlania stron, musisz wymusić swoje ustawienia w trybie autorskim, zaznaczając opcję „Moje czcionki i kolory”.

Rozmiar czcionki

Jeżeli na niektórych stronach WWW rozmiar tekstu jest zbyt mały, zwiększ minimalny rozmiar czcionki, aby mieć pewność, że takie strony będą zawsze czytelne.

Kolor czcionki

Nie wszystkie strony WWW mają zdefiniowany wygląd każdego elementu. Możesz określić sposób wyświetlania takich elementów przez Operę, wybierając kolory oraz ustalając, czy odnośniki mają być podkreślane.

Czcionki międzynarodowe

Jeśli znaki narodowe występujące na stronach WWW nie są wyświetlane prawidłowo, spróbuj zmienić czcionkę wykorzystywaną do wyświetlania stron w określonym języku.

Uwaga: być może będziesz musiał zainstalować w systemie brakujące czcionki.

Czcionki na stronach WWW

Nie wszystkie strony WWW mają zdefiniowany wygląd każdego elementu. Aby określić, które czcionki mają być używane w takich wypadkach, przejdź do Ustawienia > Preferencje > Strony WWW.

Podobne tematy