Pomoc Opery

Kanały informacyjne

W tym dziale wyjaśniono, jak używać Opery do subskrybowania kanałów informacyjnych.

Wprowadzenie

Dzięki kanałom informacyjnym możesz otrzymywać wiadomości z serwisów informacyjnych i innych stron internetowych. Zamiast co chwilę odwiedzać witrynę serwisu informacyjnego, możesz zasubskrybować kanał informacyjny i otrzymywać skróty wiadomości, podobnie jak otrzymujesz wiadomości e-mail.

Subskrypcja kanałów informacyjnych

Opera automatycznie rozpoznaje prawidłowo zdefiniowane kanały informacyjne RSS oraz Atom. Odnośniki do kanałów mogą znajdować się na odwiedzanych stronach lub być wyświetlane w postaci małej ikony w polu adresu. Gdy klikniesz odnośnik lub ikonę, zostanie wyświetlony podgląd kanału. Jeśli zdecydujesz się na subskrypcję kanału, po prostu kliknij „Zasubskrybuj”, a kanał zostanie automatycznie rozpoznany i dodany do listy kanałów informacyjnych.

Gdy zasubskrybujesz pierwszy kanał informacyjny, do menu Opery zostanie dodana pozycja Kanały, a na panelu „Poczta” pojawi się nagłówek kategorii „Kanały informacyjne”.

Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy sekcję „Kanały informacyjne” na panelu Poczta i wybrać „Dodaj kanał informacyjny”, aby dodać nowy kanał.

Zaprenumerowane kanały informacyjne będą dostępne w menu Kanały.

Pamiętaj, że pierwsze wiadomości z kanału informacyjnego mogą zostać wysłane przez serwer dopiero po upływie pewnego czasu.

Zarządzanie kanałami informacyjnymi

Wiadomościami z kanałów informacyjnych można zarządzać podobnie, jak wiadomościami pocztowymi. Można je przeszukiwać, przesyłać dalej itp.

Aktualizacja kanałów informacyjnych odbywa się domyślnie co trzy godziny. Każdemu z kanałów możesz przypisać inną częstotliwość aktualizacji. Zbyt częste aktualizacje mogą jednak spowodować duże obciążenie niektórych serwerów.

Podobne tematy

Zobacz też: Using newsfeeds and newsgroups w przewodniku po Opera Mail.