Pomoc Opery

Blokowanie treści

Blokowanie treści jest efektywnym sposobem eliminowania ze stron lub witryn treści, których nie chcesz oglądać, takich jak obrazki, wyskakujące okna i treści obsługiwane przez wtyczki. Inteligentne blokowanie wyskakujących okien jest włączone w domyślnej konfiguracji Opery.

Blokowanie treści

Aby zablokować treść:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy stronę zawierającą treści, które chcesz zablokować i wybierz polecenie „Blokowanie treści”. Nad stroną zostanie wyświetlony pasek narzędzi blokowania treści.
  2. Klikając obrazki oraz elementy obsługiwane przez wtyczki, wybierz elementy, które mają być blokowane przez Operę. Zostaną zablokowane wszystkie elementy, które pochodzą z tej samej lokalizacji na serwerze, w której umieszczony jest wybrany element. Na przykład zostaną zablokowane wszystkie obrazki znajdujące się w tym samym folderze, w którym umieszczony jest kliknięty obrazek. Aby zablokować tylko określony element, podczas klikania przytrzymaj klawisz Shift.
  3. Po wybraniu wszystkich niechcianych elementów, kliknij dostępny na pasku narzędzi przycisk „Gotowe”.

Zmiana lub przywracanie elementów

Jeśli okazało się, że zablokowałeś zbyt wiele elementów, w wyniku czego przydatne treści nie są widoczne na stronach, powróć do trybu blokowania treści i kliknij zablokowane wcześniej elementy, aby je odblokować. Możesz też kliknąć przycisk „Szczegóły”, aby otworzyć okno z listą blokowanych treści. Aby uniknąć blokowania zbyt dużej liczby elementów, usuń niektóre ścieżki z listy lub zmodyfikuj je tak, by dokładniej wskazywały blokowane treści.

Inny sposób dostępu: Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość > przycisk „Zablokowane treści”.

Ustawienia dla określonej witryny

Aby wyłączyć lub włączyć blokowanie treści na określonej witrynie, użyj preferencji dla witryny.

Podobne tematy