Pomoc Opery

Ustawienia kamery

Gdy odwiedzisz witrynę oferującą usługi webowe dla kamer wideo, takie jak aplikacje do obsługi zdjęć i wykrywania twarzy, witryna będzie potrzebowała dostępu do kamery zainstalowanej w Twoim komputerze. Opera wyświetla wtedy okno dialogowe połączone z plakietką na pasku adresu z prośbą o zezwolenie lub odmówienie dostępu do kamery. Dostępne są następujące opcje dostępu:

Zawsze zezwalaj (domyślna)
Kamera będzie zawsze dostępna dla tej witryny
Zezwól tylko teraz
Kamera będzie dostępna tymczasowo, do czasu zamknięcia przeglądarki lub odświeżenia strony. Podczas kolejnej wizyty na witrynie pytanie o dostęp do kamery zostanie wyświetlone ponownie.
Odmów
Kamera nigdy nie będzie dostępna. Pytanie o dostęp do kamery nie będzie już wyświetlane podczas kolejnych odwiedzin witryny.

Naciśnij „OK”, aby potwierdzić wybraną opcję, lub „Anuluj”, aby zamknąć okno dialogowe. Jeśli wybierzesz „Anuluj”, pytanie o dostęp do kamery zostanie wyświetlone ponownie podczas kolejnej wizyty na witrynie.

Jeśli zezwoliłeś na dostęp do kamery i kamera jest włączona, na plakietce w pasku adresu wyświetlany jest wskaźnik kamery.

Aby wyłączyć kamerę na konkretnej witrynie, odwiedź tę witrynę i kliknij plakietkę na pasku adresu. W oknie „Ustawienia dostępu” wybierz „Odmów”.

Aby przed podjęciem decyzji dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie witryny, kliknij kartę zabezpieczeń. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa witryn: Ochrona przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem.