Opera Software
 1. Paski narzędzi
 2. Menu
 3. Panele
 4. Szybkie wybieranie
 5. Zakładki
 6. Rozszerzenia
 7. Widżety Opery
 8. Notatki
 9. Geolokalizacja
 10. Opera Link
 11. Opera Turbo
 12. Opera Unite
 13. Blokowanie zawartości
 14. Ochrona przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem
 15. BitTorrent
 16. Tryby wyświetlania
 17. Narzędzia deweloperskie
 18. Preferencje
 19. Zaawansowane
 20. Advanced Preferences
 21. Zaawansowane
 22. Skórki
 23. Skróty klawiaturowe
 24. Mysz
 25. Funkcje głosowe
 26. Poczta i grupy dyskusyjne
 27. Kanały informacyjne
 28. Czat
 29. Okna dialogowe
 30. Automatyczna aktualizacja
 31. Tworzenie kopii zapasowej

Formularze

Aby przejść do następnego lub poprzedniego slajdu, naciśnij Page Down lub Page Up.

Menedżer haseł

Włącz menedżera haseł, aby Opera zapamiętywała nazwy użytkownika oraz hasła podczas ich pierwszego wpisywania oraz automatycznie wprowadzała informacje osobiste do pól formularzy umieszczonych na stronach WWW.

Podczas następnej wizyty na witrynie, kliknij dostępny na pasku adresu przycisk menedżera haseł, aby się zalogować. Możesz również skorzystać ze skrótu Ctrl+Enter.

Przechowywane na dysku nazwy użytkownika oraz hasła są szyfrowane. Jeśli chcesz dodatkowo chronić hasła menedżera haseł przed nieuprawnionym dostępem przez innych użytkowników korzystających z twojego komputera — przejdź do preferencji bezpieczeństwa dostępnych na karcie „Zaawansowane” i ustal hasło główne.

Hasła przechowywane przez menedżera haseł można usunąć za pomocą polecenia menu Ustawienia > Wyczyść historię przeglądania.

Informacje osobiste

Na niektórych stronach znajdują się formularze, które należy wypełnić danymi, takimi jak imię i nazwisko oraz adres. Aby uniknąć wielokrotnego wpisywania tych samych informacji, możesz je wprowadzić w oknie preferencji.

Dzięki temu możesz szybko wypełniać formularze wybierając odpowiednią pozycję z rozwijalnego menu wyświetlanego po rozpoczęciu wpisywania lub za pomocą menu kontekstowego pól tekstowych.

W menu kontekstowym każdego pola tekstowego, włączając w to okna czatu oraz wiadomości pocztowych, dostępne jest podmenu „Wstaw osobiste” umożliwiające szybkie wstawianie informacji określonych w preferencjach.

Jeśli Opera wykryje, że pole formularza ma być wypełnione określonymi w preferencjach informacjami osobistymi, możesz kliknąć przycisk menedżera haseł dostępny na pasku adresu lub nacisnąć Ctrl+Enter, aby wprowadzić je automatycznie.

Porada: Do przechowywania alternatywnych adresów lub innych często wprowadzanych informacji możesz użyć pól "Inne".