Opera Software
 1. Paski narzędzi
 2. Menu
 3. Panele
 4. Szybkie wybieranie
 5. Zakładki
 6. Rozszerzenia
 7. Widżety Opery
 8. Notatki
 9. Geolokalizacja
 10. Opera Link
 11. Opera Turbo
 12. Opera Unite
 13. Blokowanie zawartości
 14. Ochrona przed oszustwami i złośliwym oprogramowaniem
 15. BitTorrent
 16. Tryby wyświetlania
 17. Narzędzia deweloperskie
 18. Preferencje
 19. Zaawansowane
 20. Advanced Preferences
 21. Zaawansowane
 22. Skórki
 23. Skróty klawiaturowe
 24. Mysz
 25. Funkcje głosowe
 26. Poczta i grupy dyskusyjne
 27. Kanały informacyjne
 28. Czat
 29. Okna dialogowe
 30. Automatyczna aktualizacja
 31. Tworzenie kopii zapasowej

Magazyn

Aby przejść do następnego lub poprzedniego slajdu, naciśnij Page Down lub Page Up.

Aplikacje offline

Aplikacje offline stworzono z myślą o tym, aby twoje ulubione serwisy online, takie jak webmail, były dostępne także wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem. Oczywiście w takim wypadku nie ma możliwości wysyłania wiadomości, ale można czytać stare wiadomości oraz tworzyć nowe, które będzie można wysłać po uzyskaniu połączenia.

Aby korzystać z witryny WWW w trybie offline, wymagany jest dostęp do wielu jej zasobów, takich jak kod HTML, CSS i JavaScript, które określają układ oraz działanie strony. Niezbędny jest też oczywiście dostęp do danych związanych z kontem użytkownika, np. w przypadku witryny webmail są to wiadomości e-mail. Twórcy przeglądarek internetowych mają do dyspozycji następujące specyfikacje:

Dwie pierwsze z tych specyfikacji dotyczą przechowywania danych, a ostatnia - przechowywania zasobów odpowiedzialnych za układ oraz działanie witryn. Witryny korzystające z tych specyfikacji udostępniają swoje zasoby, gdy użytkownik pracuje w trybie online i zapisują je w jego komputerze.

Proszę zauważyć, że infrastruktura aplikacji offline jest przydatna nie tylko w trybie offline, ale również podczas pracy online, gdyż zmniejsza zapotrzebowanie na kontakt z serwerem. Aplikacje offline przyspieszają przeglądanie w trybie online tak, jak pamięć podręczna przeglądarki.

Magazyn

Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Magazyn

Strony WWW korzystające z magazynu stałego

Możesz zarządzać listą witryn przechowujących dane w twoim komputerze zgodnie z wymienionymi powyżej specyfikacjami. Wybierz witrynę i kliknij „Usuń”, aby usunąć powiązane z nią dane i zasoby. Kliknij „Wyczyść wszystko”, aby usunąć wszystkie zasoby.

Używaj pamięci podręcznej aplikacji

Domyślnym ustawieniem jest „Tak”. Pamięć podręczna aplikacji jest przydatna zarówno podczas pracy w trybie online, jak i offline, więc zalecamy pozostawienie takiego ustawienia. Wybierz „Nie”, aby wyłączyć przechowywanie zasobów webowych, lub „Zawsze pytaj”, jeśli chcesz, aby każda witryna prosiła o twoją zgodę na przechowywanie zasobów.