Opera Software
 1. Панелі інструментів
 2. Меню
 3. Панелі
 4. Швидкий набір
 5. Закладки
 6. Віджети Opera
 7. Нотатки
 8. Opera Link
 9. Opera Turbo
 10. Opera Unite
 11. Блокування вмісту
 12. Захист від шахрайства
 13. BitTorrent
 14. Режими показу
 15. Інструменти розробника
 16. Налаштування
 17. Додаткові налаштування
 18. Оболонки
 19. Клавіатурні скорочення
 20. Використання миші
 21. Електронна пошта і новини
 22. Подачі
 23. Чат
 24. Діалогові вікна
 25. Автоматичне оновлення
 26. Резервування даних Opera

Для перемикання слайдів натискайте клавіші Page Down та Page Up.

Куки

Куки — це невеличкі файли з даними, у яких зберігається інформація, пов’язана з веб-сайтом. Наприклад, куку може бути створено для зберігання вмісту кошика мережевого магазина або для підтвердження, що ви увійшли до системи перегляду певних сторінок сайта. Коли встановлено куку, послідовність подій буде такою:

 1. Під час першого контакту веб-сайт передає вашому комп’ютеру куку для свого домену. Якщо ви приймаєте куку, її буде збережено на вашому комп’ютері.
 2. Після цього, кожного разу, коли ваш комп’ютер зв’язуватиметься з ресурсом з цього домену, переглядач надсилає отриману куку.

Існують причини для такої досить абстрактної тези: кука може походити зовсім не з веб-сайта, адресу якого ви бачите у полі адреси вашого переглядача. Наприклад, веб-сайт, який ви відвідуєте може містити рекламу у вигляді зовнішнього зображення, і сайт, який надає це зовнішнє зображення може надсилати вам куку. Ці так звані куки третіх сторін часто використовуються з маркетинговими цілями.

Куками можна скористатися для побудови профілю ваших звичок під час перегляду, і тому за їх допомогою може розповсюджуватися конфіденційна інформація.

Якщо куку не обмежено певним строком дії, строк дії куки минає наприкінці сеансу, коли ви закриваєте вікно переглядача. Кука, строк дії якої обмежено одним сеансом, називається кукою сеансу.

Налаштування кук

Параметри > Налаштування > Додатково > Куки

Налаштування кук надасть вам змогу керувати тим, як Opera працюватиме з куками. Типовим є прийняття кук лише сайтів, які ви відвідуєте.

Приймати куки
Приймаються всі куки
Приймати куки лише з сайта, який я відвідую
Всі куки третіх сторін, для домену поза тим, який ви відвідуєте, відкидаються (типова поведінка)
Ніколи не приймати куки
Відкидаються всі куки

Вилучати нові куки під час виходу з Opera

Для користування службами деяких веб-сайтів вам слід приймати куки. Якщо ви бажаєте, щоб ці сайти працювали у звичному режимі, але не бажаєте зберігати куки між вашими відвідуваннями, позначте пункт «Вилучати нові куки під час виходу з Opera».

Запитати мене перед прийняттям кука

Якщо ви позначите пункт «Запитати мене перед прийняттям кука», кожного разу, коли буде запропоновано куку, відкриватиметься діалогове вікно куки, у якому ви зможете побачити інформацію щодо походження куки і її атрибутів.

Керування куками

Інструмент керування куками надає вам змогу переглянути і змінити куки, збережені Opera. Після натискання кнопки з написом «Керування куками» ви побачите список тек, кожна з яких пов’язана з певним доменом. Щоб домен з певною назвою, скористайтеся функцією швидкого пошуку, а потім відкрийте відповідну теку, щоб переглянути докладну інформацію щодо всіх кук, пов’язаних з вказаним доменом.

Діалогове вікно куки

Діалогове вікно куки відкривається кожного разу, коли веб-сайт пропонує вашому комп’ютеру прийняти куку, якщо ви позначили пункт з написом «Запитати мене перед прийняттям куки» у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню Параметри > Налаштування > Додатково > Куки. У цьому діалоговому вікні показано походження куки і його атрибути, за допомогою цього вікна ви можете прийняти або відкинути куку.

Примусове вилучення під час виходу з Opera

Щоб обмежити строк дії куки поточним сеансом, виберіть пункт «Примусове вилучення під час виходу з Opera».

Запам’ятати мій вибір для всіх кук з цього домену

Якщо ви бажаєте приймати або відкидати всі куки з певного домену, позначте пункт «Запам’ятати мій вибір для всіх куків з цього домену». Наступного разу, коли цей домен запропонує куку, діалогове вікно куки показано не буде.

Відомості про куку

Атрибути куки можна переглянути під заголовком «Відомості про куку».

Більше не запитувати мене про куки

Якщо ви не бажаєте у подальшому бачити діалогове вікно куки, позначте пункт «Більше не запитувати мене про куки». Позначення цього пункту рівнозначне зняттю позначки з пункту «Запитати мене перед прийняттям куки» у налаштуваннях кук.

Налаштування кук для окремих сайтів

Налаштувати параметри кук для окремого сайта можна за допомогою контекстного меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші на сторінці, яку ви відвідуєте. У цьому меню слід обрати пункт «Змінити налаштування сайта», а потім перейти на вкладку кук. Пункти, які ви там побачите, збігаються з описаними вище для загальних налаштувань кук.